Webi Kedi

Doğal SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

26/02/2024


Doğal SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı, arama motoru optimizasyonu olarak karşılığı vardır.

SEO çalışmasını inceleyecek olursak; adından da anlaşılacağı üzere, internet projelerinin arama motorlarına belli başlı kurallar ile uygun hale getirilmesi ve bu sayede sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bir çalışma olarak nitelendirebiliriz.

SEO ile web siteleri, Google başta olmak üzere tüm arama motorlarında daha görünür olur ve trafiklerini yükseltir. WebiKedi olarak sizlere seo hizmeti vermekteyiz.

Google SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Günümüzde en çok kullanılan arama motoru “Google” olduğu için SEO ve internet kurallarını belirleyen kuruluş da “Google” olmuştur.

“Google” arama sonuçlarında, her zaman kaliteli ve popüler sitelere öncelik verilmektedir.

Kalite dediğimiz konular site içi optimizasyonları, teknik yapı ve metin içerikleridir.

Popülerlik konusu da site dışı yapılan çalışmalar olarak değerlendirilmektedir.

SEO çalışmasının aslında bir ön hazırlığı ve planlaması mevcuttur. Yapılacak doğru ön analizler doğrultusunda ilerleyen projeler her zaman başarıya ulaşabilmektedir.

Bu ön analizlere örnek vermek gerekirse anahtar kelime araştırması, rakip analizleri ve sektör analizlerini gösterebiliriz. Şimdi site içi ve dışı konularını daha detaylı ve alt başlıklar halinde inceleyerek, nasıl iyi bir SEO çalışması yapılır? Sorusuna birlikte cevaplar bulacağız.