Webi Kedi

Logo Tasarımı ve Grafik Tasarımı İlkeleri Nedir?

26/02/2024


Logo Tasarımı ve Grafik Tasarımı İlkeleri Nedir?

Logo, afiş, reklam panosu, kitap, dergi, animasyon, film ve herhangi bir görünür olan iki veya üç boyutlu ambalaj gibi yaratıcılık gerektiren tasarımlar oluşturmak için eğitim sektöründe kullanılan grafikler, belirlenen hedefe iletmek için tasarlanmıştır.

Kurumsal imajı devam ettiren tüm işler ortak olarak tasarlanmakla birlikte, şirketin kurumsal çizgisi bozulmamakta; ilgi çekici ve özgün, grafik anlamında doğru ve başarılı olmaktadır. WebiKedi ekibi olarak en iyi logo tasarım için tüm olanaklarını kullanır.

Logolar, kartvizitler, posterler, reklam panoları, haber ilanları, ambalajlar, dergiler, kitaplar, tişörtler, takvimler, broşürler, bardaklar vb. ürünler logo tasarım alanına sadece örnektir.

Logo Tasarımın Amacı

Hayal dünyanıza göre her şeyi planlamanıza ve dijital veya basılı etrafa aktarmanıza imkan sağlar.

Logo tasarımın genel amacı bilgiyi iletmektir. Dolayısıyla bu, ağırlıklı olarak reklam / tanıtım emelli çok tesirli bir sanat dalıdır. Kişilerin veya şirketlerin kendilerini basılı veya dijital platformlarda en iyi biçimde temsil etmelerini sağlar. Biz WebiKedi olarak sizlere dilediğiniz tasarımı sunmak için çalışmaktayız.

Grafik ve Logo Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tasarım, bir nesnenin, bir tasarımın veya bir inşa süreci içindeki yapının alana gelebilme süreci anlamına kazanç. Tasarımın nasıl yapılması gerektiği ne konuda ve ne için olduğuna göre farklılık gösterir. Bu surattan tasarım ne için yapılacaksa o konuda yeterli araştırma yapılıp bilgi bir araya gelmelidir. Sonrasında tasarımın anlamı ve üretimi bilinip tasarım yapabilmelidir.

Logo tasarım mahsullerinin profesyonel olması, bu çalışmadan elde etmek istediğiniz maksada erişme ve sizi doğru bir şekilde yansıtma anlamında çok önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle uzman bir logo tasarımcı tarafından bu konuda destek almanız size fayda sağlayacaktır.

Günümüzde hemen her mevzuda tasarım yapmakla. Ancak en popülerleri ve öğrenilenler ise logo tasarımı içinde mimarlık, iç mimarlık, mühendislik, peyzaj tasarımı, endüstriyel tasarım ve moda tasarımı eş olarak göstermektedir.

  • Renk geçimine dikkat edilmeli, renkler ve biçimler birbirine uyum sağlamakta. Rahatsızlık verici bir görüntü vermemek için bu geçimlere dikkat etmek ehemmiyetlidir.
  • Tasarımın biçim ya da yazıları çok büyük ya da çok ufak olmamalıdır. Biçim ve yazılar tasarıma uygun olmalıdır.
  • Aktüel mevzu ve biçimler kullanılmalıdır. Ayrıca modaya uygun renkler de kullanılırsa daha alaka çekici olmaktadır.